Diş Beyazlatma

Diş renginin eski tonuna ya da istenen beyazlığa kavuşması için uygulanan, tek seanslık bir kimyasal beyazlatma işlemidir.

Diş yüzeyi temizlendikten sonra özel olarak hazırlanmış beyazlatıcı bir jel, dişlerin üzerine sürülerek lazer yardımıyla aktif hale getirilir.

Beyazlatma işlemi gelişen teknoloji sayesinde diş minelerine zarar vermeden ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Diş Taşı Temizliği

Diş temizleme, zamanla dişlerde meydana gelen plağın ve tartarın dişlerden arındırılması işlemi olarak tanımlanır. Tartar veya diş taşlarının dişte birikmesine izin verilirse, zamanla bakteri oluşumu meydana gelir. Dişlerin temizlenmesi ve parlatılması işlemlerinin temel amacı, diş yüzeyinin pürüzsüz ve temiz hale getirilmesidir. Böylece bakteriler dişlere zarar vererek diş sağlığını tehdit edemez.

Yapılan temizleme işlemi diş eti hastalıklarını engellemede en etkili yöntem olarak bilinir. Çünkü diş eti hastalıkları ile başa çıkabilmek için plakların, tartarların ve diş eti cebindeki bakterilerin ağız ortamından uzaklaştırılması gerekir. Ultrasonik cihazlarla ya da uygun el aletleriyle yapılan müdahaleler sonucunda bu zararlı oluşumlar çıkarılır. Bu aletler diş minesine kesinlikle zarar vermez. Diş taşlarını temizlerken hava, su ve püskürtülen özel bir temizleme tozundan da faydalanılır.